Čekárna - oáza klidu

úterý 1. březen 2016 09:50

ilustr. obr. internet

Do čekáren se chodí čekat a je jedno jestli na vlak, na zubaře, nebo na Godota, ale v každém případě je to nuda, kterou rád nemám, děsí mě každé čekání, prostě na cokoliv.
Jednou za  kvartál chodím na celkovou  kontrolu k mé paní doktorce, říkáme  tomu  STK, vyfasuji nový balík léků, načež mám zase klid. Když ale najdu čekárnu naplněnou více než pěti lidmi, otočím se a zkouším to jindy...  

Tentokrát to v čekárně vypadalo celkem dobře, byly přede mnou jenom tři dámy. Sedl jsem si na volný konec lavice vedle té, co vypadala nejzamlkleji a začal si číst jakýsi, na stolku ležící časopis. Ten však byl z neznámých důvodů zajímavý i pro tu dámu vedle mne, takže se stále přisouvala blíže a četla si se mnou přes rameno. Trochu mi to sice vadilo, ale když jsem už skoro padal z lavice, zesílil hovor mezi dvěma dámami naproti tak, že se stejně číst nedalo. Zavřel jsem časopis a nabídl ho té vedlejší dámě, abych se mohl v klidu zaposlouchat do jímavého hovoru dam A a B.

A: "Víte vo tom pani, že je dneska mezinárodní den Alhajmrovy choroby?"

B: "Jó, to je to, co měl ten americkej prezident, ten Klinton, že jo?"

A: "To nevim a je mi to fuk, ale proč se taky nedělá den křečovejch žil, jako mám já?"

B: "Nebo slepýho střeva, jako mam já!"

A: "Pani, to musí bejt hodně rozšířená nemoc, aby se na to udělal mezinárodní den, a to jsou právě křečový žíly, dyk ty má skoro každej!"

B: "Jó, pani, takový křečovky to nic nejni, ale slepý střevo, to má úplně každej a já k tomu mám eště išias, cukrovku a štítnou žlázu!"

A: "Pani, já taky nemám jenom křečovky, víte co já všecko mám, a víte co mně to stojí peněz?"

B: "Vy se máte, vy máte dost peněz, ale co já s mojí ubohou penzičkou!"

A: "Kdybych já neměla penzi po manželovi, milá paní, tak bych na to taky neměla!"

B: "Nojó, jestli byl váš pán generálem, tak to si žijete, jako stará Pustinová vod nás z baráku!"

A: "No, dovolte, můj muž nebyl žádným generálem, ale strojvůdcem na dráze!"

B: "To je taky takový koryto, podívejte Gross, ten to dotáh' až na předsedu vlády!"

A: "Vy už mi dete na nervy, pani, já sem slyšela, že ten váš byl milicionář, takže rači mlčte!"

B: "Co, já že mám mlčet? A vy se tady budete roztahovat? Tak to teda né...!"

Přerušil jsem tuto vyhrocenou debatu: "Vážené dámy, zapomněly jste, že jste se původně bavily o mezinárodním dni Alzheimerovy choroby. A víte, že to je demence provázená ztrátou paměti?
Na shledanou!" a opustil jsem tuto útulnou oázu klidu...

https://youtu.be/v8wMIedHdwg 

 

Mirek Toms

Mirek Toms

Mirek Toms

K 31.12.2016 KONČÍ TENTO BLOG LIDOVEK! ************************************** Čtenáři, kteří mají zájem číst mé články na mém soukromém webu (cirka 260) - ovšem bez nechutností a vulgarit trollů, najde je na následujících 3 adresách:

http://mirtoms.blogspot.com http://mirtoms1.blogspot.com http://mirtoms2.blogspot.com ********************************************************* Na každý komentář Vám odpovím, mám rád zpětnou vazbu...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora