Řekni mi dceruško...

neděle 2. říjen 2016 07:07

M.T.

 Tento článek píši k svátku (21.10.)  pro svoji dceru Brigitu,  a tak prosím  ctěné  čtenáře o shovívavost. Pokud chtějí napínavou četbu s vyfabulovaným vyvrcholením a překvapivou pointou,  nechť  článek  raději  přeskočí, aby mi nemuseli nadávat, že to je zoufale nudné. Je to totiž ze života a bez fabulace...

Když jsem prvně vzal svoji dceru Brigitu do náruče a ona se na mne podívala těma svýma kulatýma velikýma šmolkově modrýma očičkama, zdálo se mi, že se mě chce zeptat: „Řekni mi táto, jak vypadá čas?“ A já se Tě dnes, po mnoha letech, ptám: "Je Ti to, dceruško už jasné? Mně dosud ne."
https://youtu.be/1QZY81dduq0

Byl jsem té mé dceři Brigitě vlastně otcem i matkou, samozřejmě se střídavými úspěchy, ale byli jsme taková harmonická dvojice, já jsem ji toleroval veškeré dětské prohřešky a vždycky to skončilo jen domluvou, nikdy jsem ji neuhodil a ona mi zas tolerovala poměrně větší počet mých kamarádek, které k nám přicházely na návštěvu a zase odcházely...

BRIGIT-02.jpg A jak by mohl vypadat čas je zřejmé z této foto-koláže, kde jsem udělal časový střih a skok o osmatřicet let, čímž jsem docílil toho, že jsme oba, já i má dcera, stejně staří. Papír snese všechno, realita je ovšem něco jiného. Podoba tu však je zcela evidentní, obě kulaté, plešaté hlavičky i podobný kukuč, takže naštěstí nemusím našeho tehdejšího pošťáka jakkoliv podezřívat, dcerka je moje!

Později, když trošku povyrostla, jsme spolu chodili krmit kačenky k řece a jindy zase sbírat houby do lesa. Protože ona nacházela samé prašivky a houby jedovaté, ty byly totiž barevně hezčí, vymyslel jsem rafinovaný způsob hledání tak, aby našla houby jedlé. Hledal jsem o kousek dál a když jsem spatřil krásného hříbka, zavolal jsem: "Brigitko, pojď mi pomoct hledat, já tady někde cítím vonět hřiba, ale nevidím ho, nechal jsem si doma brýle!" A tak ona nacházela jedlé houby a já jsem je pouze vyčmuchával. Ovšem nejčastěji a nejraděli jsme si chodili zahrát golf na minigolfové hřiště a Brigitka mě občas nechávala vyhrát.

BRIGIT-03.jpgA když jí bylo dvanáct, šli jsme spolu prvně na dětský karneval a dcerka si usmyslela, že by chtěla jít za vílu máje. Chtěl jsem protestovat, že takový kostým na jedno použití stojí moc peněz a ona si ve skříni objevila starou bílou noční košili a matčin letní slamák, že by to stačilo jenom kytičkama různě ozdobit. Inu, pustili jsme se do toho, ona nějak připevnila umělé květinky na klobouk a já pomaloval tu košili spoustou květů všeho druhu vodovkama a výsledek byl skvost! Jenom jsem se modlil, aby nezapršelo a celá ta nádhera se nerozmočila jako ten hliněný Golem.

BRIGIT-04.jpgTak to tedy bylo. A potom se nám ty roky dlouhými kroky rozběhly závratnou rychlostí, najednou jí bylo čtyřiadvacet a vdávala se a potom v zápětí hned nato v devětadvaceti byla sama matkou holčičky Franky, která taky stárne šíleně rychle. Dnes už je jí sedmnáct let! Já nevím, co to je u těch dětí za fenomén, že tak rychle stárnou? Asi, že se ten čas stále zrychluje, takže můj den už nemá čtyřiadvacet hodin, ale sotva pět-šest, čímž se smrskl i rok na dva měsíce, jeden zimní a jeden letní. Ale ten zimní je bohužel vždycky delší!

Nakonec bych chtěl říct, že jsem šťasten, že se mi podařilo z dcery vychovat zdravou, inteligentní a charakterní, půvabnou ženu, která nikdy nefetovala, takřka nekouřila ani neholdovala alkoholu, takže si snad ani moc nefandím, když řeknu, že jsem ji vychoval dobře. A možná právě proto, že se narodila na první jarní den (21. března), převzala i moje životní krédo: „Vnímej růže a vyhýbej se bahnu!“

http://www.youtube.com/watch?v=pbdTNAP8BPk

Mirek Toms

Mirek Toms

Mirek Toms

K 31.12.2016 KONČÍ TENTO BLOG LIDOVEK! ************************************** Čtenáři, kteří mají zájem číst mé články na mém soukromém webu (cirka 260) - ovšem bez nechutností a vulgarit trollů, najde je na následujících 3 adresách:

http://mirtoms.blogspot.com http://mirtoms1.blogspot.com http://mirtoms2.blogspot.com ********************************************************* Na každý komentář Vám odpovím, mám rád zpětnou vazbu...

REPUTACE AUTORA:
9,97 (VIP)

Tipy autora